Szkolenie przeciwpożarowe dla osób wyznaczonych do ewakuacji i zwalczania pożarów

separator

31 października 2018 09:00 - 14:00 Europe/Warsaw

Szkolenie ppoż. w zakresie zwalczania pożarów i ewakuacji dedykowane jest dla wszystkich tych którzy chcą zdobyć wiedzę praktyczną jak działać podczas pożaru.

Dlaczego nasze szkolenie ppoż.

Szkolenie prowadzone jest przez doświadczonych strażaków, 12 dynamicznych praktycznych części szkolenia ppoż, używamy  wszystkich gaśnic  dostępnych na rynku.

Ile trwa szkolenie ppoż ?

Nasze szkolenie ppoż trwa 5 godzin według innowacyjnego programu szkolenia BHP Życie

Zaświadczenie po szkoleniu ppoż ?

Oczywiście otrzymasz po szkoleniu zaświadczenie.

Sposób zgłoszenia !

  1. Formularz zgłoszeń. Wypełniając dane w formularzu i dokonując płatności przelewem zarezerwujesz termin szkolenia. Otrzymasz automatyczną informację zwrotną z potwierdzeniem uczestnictwa w szkoleniu.
  2. Formularz kontaktowy.
  3. E-mail:  biuro@bhpzycie.pl

Ewakuacja w Wirtualnej Rzeczywistości – Uratuj Ludzi z płonącego budynku

Dzięki nowej technologii, współpracy specjalistów z dziedziny pożarnictwa i wirtualnej rzeczywistości uzyskaliśmy narzędzie które zabierze cię do płonącego budynku.

Aplikacja ESCAP MY OFFICE, – jednym słowem, musisz uciec z płonącego biurowca. Aplikacja została opracowana na podstawie Brytyjskiego Standardu i przedstawia dwa scenariusze zachowań

  • Co zrobić jak zobaczysz pożar.
  • Co zrobić jak usłyszysz alarm pożarowy.
Zobacz symulację
Zobacz symulację

Symulacje Ewakuacji

Dzięki oprogramowaniu komputerowemu do symulacji ludzi z płonącego budynku, Nasi specjaliści od ewakuacji przeprowadzą szczegółową analizę oraz określą wymagane czasy ewakuacji Ludzi z obiektów. Po otrzymaniu od Państwa planów obiektu, instrukcji bezpieczeństwa pożarowego, procedur ewakuacyjnych przeprowadzamy analizę ewakuacji. Podczas analizy wprowadzamy do oprogramowania plany obiektów określamy parametry użytkowników, obwiązki do wykonania, wyznaczamy kierowników ewakuacji. Wyniki analizy pozwalają nam na wskazanie m.in. wąskich gardeł, czasów niezbędnych do sprawdzenia pomieszczeń, określenie niezbędnych czasów ewakuacji. Wyniki w postaci animacji przedstawiane są podczas szkolenia. Dzięki oprogramowaniu podczas szkolenia jesteśmy wstanie pokazać kilka wariantów ewakuacji Państwa obiektów w zależności od miejsca pożaru. W tej części szkolenia również omawiamy techniczne warunki państwa obiektów wpływających na ewakuację osób.

Psychologiczne aspekty kierowania tłumem

Podczas zajęć omawiamy zachowanie tłumu i jednostki w tłumie w sytuacji kryzysowej.  Zajęcia prowadzone są przez  pychologa PSP a także oficer  straży pożarnej. Podczas zajęć prowadzona jest analiza zdarzeń gdzie doszło do tzw. panik m.in. w Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy czy podczas Love Parade, Niemcy. Po zajęciach teoretycznych czas na praktykę.  Podczas przygotowanych scenariszy kierownicy ewakuacji przechodzą  warsztaty, gdzie  nabywają umiejętności, wydawania komunikatów, przeciwdziałania panice oraz kierowania tłumem.

Pokaz użycia i zastosowania gaśnic

Podczas pokazu zostanie dokonana prezentacja technik gaszenia gaśnicami śniegowymi, proszkowymi typu z i x, gaszenie gaśnicami samochodowymi, wodno-pianowymi oraz kocem gaśniczym. Gasić będziemy m.in.: ciecze i małe pożary ciał stałych

Demonstracja Wyrzutu Oleju

Podczas demonstracji każdy uzmysłowi sobie jak groźne może być gaszenie pożaru oleju kuchennego gaśnicą proszkową, nieskuteczne gaśnicą śniegową, a gaszenie wodą może doprowadzić do gwałtownego rozwoju pożaru i spowodować rozległe oparzenia na ciele gaszącego.

Demonstracja Wybuch zbiornika pod ciśnieniem

Podczas demonstracji poczujemy ciepło i falę uderzeniową z rozrywanego zbiornika. Zostaną również przedstawione zagadnienia, związane z postępowaniem podczas pożaru propan-butanu, gazu ziemnego i acetylenu.

POŻAR ROZDZIELNI ELEKTRYCZNEJ

Każdy z Uczestników  szkolenia samodzielnie podejmuje działania gaśnicze przy pomocy gaśnicy GS 5x tzw. gaśnicy śniegowej.  Ćwiczenie nie tylko uczy gasić urządzenia pod napięciem ale również pokazuje niebezpieczne zjawisko  tzw. wstecznego ciągu towarzszące pożarom przestrzeni zamkniętych np. rozdzielni niskiego napięcia. Przy tym ćwiczeniu trzeba wykorzystać wiedzę z poprzednich części szkolenia. Uczestnicy muszą wybrać gaśnicę przedstawić jej możliwości, skoordynować działania z osobą otwierającą rozdzielnię a przede wszystkim ugasić pożar.

STOP, DROP AND ROLL

Pożar człowieka, podczas ćwiczenia uczestnikom przedstawiamy Brytyjską, technikę gaszenia człowieka. Uczestnicy wydają polecenia płonącej osobie w celu jej zatrzymania a także spowolnienia procesu spalania.  Ponadto uczestnicy szkolenia  zabezpieczeni  w ubrania typu nomex próbuje ugasić płonącego człowieka przy pomoc kocy gaśniczych i gaśnic

Trening Gaszenia

Pod czujnym okiem instruktora, będziemy wspólnie gasić różne grupy pożarów: cieczy, gazu, pożar kosza na śmieci, ciał stałych, monitora komputera, szafy rozdzielczej. Do gaszenia każdy z uczestników użyje wszystkich rodzajów gaśnic dostępnych na rynku

Hydranty 25 i 52

Nasze szkolenie ppoż.  to również zajęcia z użycia hydrantu. Obsługa hydrantu prowadzona jest na specjalnie przygotowanych stanowiskach. Każdy z uczestników ma za zadanie sprawić hydrant zarówno 52 jak i 25. Podczas ćwiczenia przedstawiamy techniki operowania prądem gaśniczym Z, C, Y, a także przeprowadzamy instruktaż z obsługi urządzenia. Ponadto ćwiczenie wykonujemy zespołowo i na czas. Dzięki rywalizacji zwiększamy zaangażowanie uczestników w ćwiczenia. Działania prowadzone są na mokro, uczestnicy muszą zbudować linię gaśniczą z dwóch odcinków 52 i prądownicy umieszczonej w szafce hydrantowej. Na drugim stanowisku uczestnicy muszą sprawić hydrant 25.

KOMORA DYMOWA

Każdy z uczestników będzie miał za zadanie odnaleźć wyjście z zadymionego korytarza naszej komory. Jest ona wypełniona dymem. Przypomina warunki, panujące podczas pożaru. W komorze znajdują się znaki ewakuacyjne, gaśnice oraz głośniki, imitujące pożar. Jednym z założeń jest zorganizowanie ewakuacji grupy osób przez zadymiony korytarz a innym ewakuacja poszkodowanego. Ćwiczenie wpływa na wyobraźnię i przybliża zagrożenie z jakim możemy się spotkać

POŻAR URZĄDZENIA KOMPUTEROWEGO

Ćwiczenie polega na gaszeniu płonącego monitora przy użyciu  gaśnicy  do urządzeń komputerowych. Podczas ćwiczenia  trenujemy precyzyjne podawanie środka gaśniczego wewnątrz monitora ponadto uczestnik dowiaduje się o tzw. Szoku termicznym

POŻAR BUTLI Z GAZEM

Ćwiczenie polega na próbie zgaszenia gaśnicą proszkową, śniegową lub kocem gaśniczym, płonącego gazu wydobywającego się z uszkodzonego zaworu butli.  Podczas ćwiczenia uczestnik zdobywa wiedzę o zagrożeniu wybuchu, oraz o metodach gaszenia gazu.

Szkolenie dla kierowników ewakuacji