Praktyczne szkolenie z pierwszej pomocy oraz ppoż dla Black Red White

We wrześniu 2016 roku w kilku oddziałach Black Red White wyznaczeni pracownicy odbyli szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz prowadzenia ewakuacji i zwalczania pożarów.

Szkolenie praktyczne z pierwszej pomocy

Szkolenie praktyczne z pierwszej pomocy było prowadzone w miastach: Łódź, Warszawa, Poznań, Bydgoszcz, Gdańsk, Wrocław, Zabrze, Mielec, Lublin w Black Red White przez ratowników medycznych na fantomach ćwiczebnych.

Program szkolenia w szczególności był skupiony na postępowaniu podczas opatrywania krwotoków i urazów. Ten blok szkoleniowy był wykonywany na specjalistycznym fantomie urazowym trauma. Oczywiście nasi wykładowcy nie mogli pominąć BLS przy użyciu defibrylatora ćwiczebnego, jak i bez przyrządowe prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej to podstawa każdego szkolenia pierwszej pomocy.

Szkolenie z pierwszej pomocy

W szkoleniu zostały zaprezentowane techniki udrażniania dróg oddechowych przy zadławieniach (rękoczyn Heimlicha). Ta część szkolenia była prowadzona na specjalistycznych fantomach symulujących zadławienia u dzieci i dorosłych.

Pierwsza pomoc to wiedza, która przydaje się nie tylko w życiu zawodowym, ale i osobistym. Nie bądźmy obojętni, nie bójmy się udzielać pomocy.

Jeżeli szukasz innowacyjnych szkoleń z pierwszej pomocy skontaktuj się z BHP Życie.

Szkolenie przeciwpożarowe

Szkolenie przeciwpożarowe było prowadzone w miastach: Łódź, Warszawa, Poznań, Bydgoszcz, Gdańsk, Wrocław, Zabrze, Mielec, Lublin w Black Red White przez wykładowców na co dzień będących ratownikami straży pożarnej.

Program szkolenia obejmował zasady prowadzenia ewakuacji oraz taktykę gaszenia pożarów podręcznym sprzętem gaśniczym. W części praktycznej nauczyliśmy kursantów w jaki sposób prowadzić ewakuację, jak zapanować nad tłumem ludzi, jak zapobiegać panice i w jaki sposób poruszać się w zadymionej przestrzeni.

Praktyczne szkolenie z aspektów ewakuacji było prowadzone w komorze dymowej (z użyciem pary dyskotekowej) gdzie oddziaływaliśmy kursantom na wszystkie zmysły: hałas, stres, krzyk, panika, osoby poszkodowane. Tylko w taki sposób można przygotować pracownika na trudne zadanie jakim jest prowadzenie i koordynacja ewakuacji.

Praktyczne szkolenia ppoż dla firmy Black Red White

Praktyczne szkolenie ppoż obejmowało aspekty taktyki posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym: hydrantem wewnętrznym, gaśnicą proszkową, gaśnicą śniegową, wodno-pianową, gaśnicą samochodową, kocem gaśniczym.

Gaśnica to podręczny sprzęt gaśniczy służący do zwalczania pożarów w zarodku. Jest on bardzo skuteczny w pierwszej fazie pożaru. I naszym celem jest pokazanie i udowodnienie, że podręczny sprzęt gaśniczy jest łatwy w użyciu, a stosując odpowiednią taktykę w prosty sposób można ugasić pożar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *