Szkolenia ppoż dla Tauron

BHP Życie przeprowadziło szkolenia ppoż. w zakresie zwalczania pożarów i prowadzenia ewakuacji dla Tauron Dystrybucja Sp. z o.o.

Szkolenie ppoż. realizowane było w miastach Wrocław, Częstochowa, Kraków, Bielsko-Biała, Katowice, Gliwice dla Tauron Dystrybucja Sp. z o.o. w postaci praktycznych ćwiczeń przeciwpożarowych.

Najważniejsze jest ratowanie życia i zdrowia ludzkiego. Ewakuacja i umiejętność poradzenia sobie z tłumem są kluczowe i pozwalają uniknąć paniki. Pracownicy więc ćwiczyli praktyczne aspekty ewakuacji podczas próbnych ewakuacji. Uczyli się jak kierować tłumem, wydawanie poleceń i kierowanie ewakuacją. Nic tak nie uczy jak zajęcie praktyczne.

Rzeczą kluczową jest niedopuszczenie do rozprzestrzenienia się pożaru. Należy jak najszybciej to możliwe przystąpić do zwalczania pożaru przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego.

Podczas szkolenia ppoż. przeszkolono pracowników z użycia różnego rodzaju gaśnic między innymi: proszkowych, śniegowych i wodno-pianowych. Nauczono kursantów używać hydrantów wewnętrznych i operowania prądami wody.

Instruktorzy BHP Życie przekazali swoją wiedzę z zakresu taktyki działań gaśniczych która z pewnością przyczyni się do bezpieczeństwa pożarowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *