Szkolenie BHP w szkołach

Czy wiesz, że z danych statystycznych GUS wynika, że szkoły znajdują się na niechlubnym pierwszym miejscu pod względem wypadków ciężkich?

W roku szkolnym 2012/2013 wydarzyło się ich aż 300. Zatrważające dane statystyczne pokazują, że w szkołach w tym okresie zginęło 50 osób, tym samym kwalifikując je na II miejsce, zaraz za budownictwem i tuż przed górnictwem. Mając na uwadze powyższe dane, wydaję się zasadne przeprowadzanie prawdziwych szkoleń BHP dla nauczycieli i pracowników oświaty.

Podczas ostatniego szkolenia realizowanego przez nasza firmę dla gimnazjum i szkoły podstawowej, zostały omówione zasady udzielania pierwszej pomocy oraz przedstawiliśmy zagadnienia światła i oświetlenia w aspekcie poprawy wyników nauczania i bezpieczeństwa. W szkoleniu uczestniczył specjalista ds. oświetlenia, który dokonał przykładowych pomiarów natężenia oświetlenia w klasie i omówił najważniejsze aspekty z nim związane.

Z kolei specjalista ds. BHP przedstawił warunki poprawy środowiska pracy, których przestrzeganie może się przyczynić do zmniejszenia wypadków w szkołach. Część szkolenia poświęcona była zagadnieniom pierwszej pomocy. Nauczyciele, uczestniczący w szkoleniu mieli okazję praktycznie pogłębiać swoje umiejętności pod okiem ratownika medycznego, na przykładzie masażu serca na fantomie.

Dbasz o bezpieczeństwo i chcesz zmniejszyć ilość wypadków w szkołach? Zapraszamy na szkolenie BHP, skontaktuj się z nami.

 szkolenia bhp w szkole z zakresu udzielania pierwszej pomocyszkolenie bhp w szkole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *