Szkolenie ppoż we Wrocławiu

Tym razem jedna z Wrocławskich firm zorganizowała dla swoich pracowników szkolenie ppoż we Wrocławiu.

Szkolenie ppoż we Wrocławiu podczas imprezy pracowniczej

Szkolenie odbywało się podczas eventu pracowniczego, szkolenie obejmowało 3 pokazy 40 minutowe z niebezpiecznych zjawisk pożarowych takich jak wybuch zbiornika po ciśnieniem, wyrzut oleju, pożar szafy elektrycznej, pożar cieczy, pożar ciał stałych, ponadto podczas pokazu zademonstrowano użycie gaśnicy śniegowej, proszkowej, wodno-pianowej.

Szkolenie ppoż we Wrocławiu podczas eventu pracowniczego

 

Nasi strażacy omówili i pokazali jak gasić hydrantem płasko składanym 52 oraz hydrantem półsztywnym 25 powszechnie występującym w naszych biurowcach. Po pokazie na czterech stanowiskach uczestnicy szkolenia prowadzili działania ratowniczo gaśnicze:

  1. Hydrant – stanowisko na którym uczestnicy mieli zadanie sprawić hydrant i zgasić pożar
  2. Komora dymowa- stanowisko gdzie trzeba ewakuować człowieka z zadymienia, odnaleźć gaśnice oraz klucz do wyjścia
  3. Gaszenie pożarów cieczy- stanowisko gdzie uczestnicy szkolenia musieli zespołowo przy pomocy gaśnic wodno-pianowych podjąć działania gaśnicze
  4. Gaszenie szafy elektrycznej- uczestnicy musieli dokonać wyboru gaśnicy która nadawała się dogaszenia urządzeń pod napięciem.

Szkolenia ppoż - komora dymowa

Z uwagi na to że szkolenie odbywało się podczas eventu pracowniczego pomiędzy pokazami nasze stanowiska były dostępne również dla dzieci pracowników Wrocławskiej firmy. I tu trzeba powiedzieć, że dzieci radziły sobie doskonale z gaszeniem pożarów i uważnie słuchały wskazówek naszych trenerów co widać zresztą na złączonych zdjęciach.

Szkolenie ppoż Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *