Kurs pomocy przedmedycznej

Opolski oddział firmy BHP Życie przeprowadził szkolenie z pierwszej pomocy dla pracowników oświaty w powiecie prudnickim woj. Opolskie zorganizowanym przez starostwo powiatowe w Prudniku.

Jak wynika z danych z Centrum Informatycznego Ministerstwa Edukacji Narodowej w szkołach dochodzi do 70 000 wypadków z udziałem uczniów w tym 300 wypadków ciężkich, 50 wypadków śmiertelnych w skali roku. Szkoły zajmują 1 miejsce pod względem wypadków ciężkich a 2 miejsce pod względem wypadków śmiertelnych.

Do niebezpiecznych zdarzeń wypadkowych w szkołach dochodzi najczęściej, w salach gimnastycznych w czasie lekcji wychowania fizycznego – ok. 50% wypadków, na korytarzach i schodach, boiskach szkolnych, placach gier i zabawy – ok. 30%,na ulicach i drogach – ok. 20%. Wiele wypadków zdarza się podczas przerw międzylekcyjnych. Najmniej zaś w klasach oraz warsztatach i laboratoriach.

Praktyczny kurs pomocy przedmedycznej dla placówek oświatowych

Zajęcia praktyczne w zakresie udzielania pierwszej pomocy pozwolą przygotować pracowników oświaty na wykonywanie trudnej i odpowiedzialnej funkcji.

Miejmy nadzieje że wiedza którą przekazaliśmy nigdy nie będzie musiała się przydać.

Lecz kiedy zdarzy się wypadek to nasi kursanci będą gotowi do udzielania pierwszej pomocy.

Dbasz o bezpieczeństwo zaplanuj szkolenie z firmą „BHP Życie” bo Życie jest najcenniejsze!!!

Kurs pomocy przedmedycznej BHP Życie

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *