Szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy w Prudniku

Szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy dla pracowników Banku Spółdzielczego w Prudniku.

Zgodnie z Kodeksem Pracy Każdy pracodawca ma obowiązek wyznaczyć pracowników do udzielania pierwszej pomocy zgodnie z art. 209 1. W Związku z czym Kierownictwo Banku podjęło decyzję o wzięciu udziału w szkoleniach pierwszej pomocy organizowanych przez firmę BHP Życie.

Celem szkolenia było nauczenie pracowników radzenia sobie w sytuacjach wymagających udzielenia pierwszej pomocy. Szkolenie składało się z modułu teoretycznego i praktycznego.

Część teoretyczna kursu udzielania pierwszej pomocy

Moduł teoretyczny miał na celu zapoznanie pracowników z podstawowymi zagadnieniami:

  • Odpowiedzialność prawna a udzielanie pierwszej pomocy.
  • Jak się zachować w sytuacjach niebezpiecznych, jak zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Należy przy tym pamiętać że nasze życie i zdrowie jest najważniejsze. Gdy sytuacja jest bardzo niebezpieczna i przerasta nasze umiejętności wzywamy odpowiednie służby. ( to też udzielenie pomocy).
  • Procedura powiadomienia służb ratowniczych.
  • Podstawowe zabiegi resuscytacyjne 30 uciśnięć na dwa wdechy? A może tylko 30 uciśnięć? Pracownicy banku już wiedzą jak.
  • Zasady i techniki opatrywania ran, urazów, złamań, zwichnięć. Większość wypadków w na terenie pracy to urazy, i dobrze jest wiedzieć jak je opatrzyć.
  • Co wchodzi w skład apteczki pierwszej pomocy. Do czego możemy użyć jej wyposażenia.
kurs udzielania pierwszej pomocy - szkolenia praktyczne na fantomie
Kurs pierwszej pomocy w Akademii Pierwszej Pomocy BHP Życie

Kurs udzielania pierwszej pomocy część praktyczna

Nastąpił podział zespołu na grupy tak aby każda mógł udzielić pierwszej pomocy fantomom pod czujnym okiem instruktorów:

  • Oczywiście podstawą było prowadzenie resuscytacji krążeniowo oddechowej bez i z użyciem defibrylatora. Kursanci zostali przeszkoleni jak korzystać z AED przy udzielaniu pomocy dorosłym a także i dzieciom. AED użyj najszybciej jak potrafisz.
  • Pracownicy ratowali zadławione osoby (specjalistyczne fantomy do symulacji zadławień dorosłych i dzieci). Jak się okazało nie jest to takie proste, trzeba umieć odpowiednio zastosować technikę rękoczynu heimlicha. Po krótkim treningu i fachowych wskazówkach naszych instruktorów już nikt nie miał problemu.
  • Wykonywanie opatrunków nie jest tak skomplikowane jak by się mogło wydawać. Kursanci opatrywali różnego rodzaju rany specjalistycznego fantoma urazowego. Wykorzystując do tego celu tylko to co znaleźli w apteczce pierwszej pomocy, najczęściej tylko takie środki opatrunkowe posiadamy jakie tam się znajdują. Nasi instruktorzy pokazali że są one wystarczające aby zatamować krwotok, i opatrzyć złamania, zwichnięcia, czy poradzić sobie z amputacją kończyn.

Chcesz wiedzieć więcej na temat naszych szkoleń Akademii Pierwszej Pomocy ? – Kliknij w link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *