Nowatorskie szkolenia z pierwszej pomocy

Szkolenia z pierwszej pomocy to nasza specjalność! Ostatnie z nich mieliśmy okazję przeprowadzić w połowie lutego w Zabrzu, gdzie przy wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości zaprezentowaliśmy uczestnikom warsztatów nowatorskie podejście do pierwszej pomocy. Dlaczego tego typu szkolenia są tak ważne? Jak przebiegają warsztaty z pierwszej pomocy prowadzone przez firmę BHP Życie? Zajrzyj do artykułu, aby poznać odpowiedzi na te pytania!

 

Szkolenia z pierwszej pomocy

Szkolenia z pierwszej pomocy to zbiór fundamentalnej wiedzy, którą każdy z nas powinien opanować. Dlaczego jest to aż tak ważne? Nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć, jaka potencjalnie niebezpieczna sytuacja może go spotkać. Wszyscy możemy jednak odpowiednio wcześniej się na nią przygotować.

To właśnie w tym procesie ekipa naszych profesjonalistów chętnie służy każdemu z uczestników prowadzonych przez nas szkoleń. Zapoznają oni naszych Gości z najważniejszymi pojęciami z zakresu pierwszej pomocy, tłumaczą, jak zapobiegać potencjalnie niebezpiecznym sytuacjom, ale także instruują, jak odpowiednio sobie z nimi radzić.

Co ciekawe, w naszych szkoleniach wykorzystujemy technologię VR. Z jej pomocą stworzyliśmy naszą autorską aplikację Pierwsza Pomoc, dzięki której użytkownicy mogą poczuć sytuację zagrożenia na własnej skórze. Każdy z nich ma za zadanie wcielić się w rolę gracza. Aplikacja natomiast stawia przed nim ciąg wyzwań związanych właśnie z pierwszą pomocą. Musi on wykazać się wiedzą i znajomością odpowiednich zasad, które pozwolą mu na przeprowadzenie akcji reanimacyjnej czy pomoc osobie, która się zakrztusiła.

Przy tworzeniu aplikacji pomagał nam wyjątkowy gość – aktor Wojciech Zieliński, którego napotka na swej wirtualnej drodze każdy z graczy korzystających z naszych gogli.

 

Dlaczego prowadzone przez nas warsztaty są tak wyjątkowe?

Prowadzone przez nas szkolenia z pierwszej pomocy wyróżnia przede wszystkim praktyczne podejście do tematu bezpieczeństwa oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii. To połączenie sprawia, że każdy z Gości naszych warsztatów z pewnością zapamięta je na naprawdę długo.

 

Chcesz się przekonać jak wyglądają nasze szkolenia z pierwszej pomocy? Skontaktuj się z nami, aby ustalić dogodny dla Ciebie termin warsztatów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *