Szkolenia ppoż w elektrociepłowniach Katowice, Częstochowa, Wrocław

Celem szkolenia ppoż było przekazanie wiedzy i umiejętności zachowania się podczas pożaru w tego typu obiektach. Szkolenie składało się jak zawsze z części teoretycznej, na której omówiono zagrożenia związane z wybuchem pyłu oraz skutkami jakie powstaną po wybuchu. Pracownicy zostali przeszkoleni w jaki sposób pracować w strefach zagrożenia wybuchem, jak nie stwarzać ryzyka powstania pożaru.

Szkolenie w zakresie zwalczania pożarów i ewakuacji w Elektrociepłowniach Fortum

Najistotniejszą częścią szkolenia ppoż. w Katowicach, Częstochowie oraz Wrocławiu była część praktyczna z prowadzenia ewakuacji pracowników. Podczas pożaru połączonego z wybuchem, mogą zaistnieć bardzo niekorzystne warunki pożarowe. Może to w znacznym stopniu ograniczyć nam widoczność i orientację. Stres, strach to uczucia, które w takich sytuacjach nam towarzyszą. Wiedza wyniesiona ze szkolenia ppoż. pomoże nam zachować zimną krew i poradzić sobie w trudnych sytuacjach pożarowych.

Nasi instruktorzy przekazali kursantom wiele wskazówek, jak zachować się podczas ewakuacji, jak kierować ewakuacją, jak wydawać polecenia w chaosie ewakuacji tłumiąc panikę.
Nawet najlepsze wyposażenie w sprzęt przeciwpożarowy będzie niczym bez ludzi którzy będą go potrafili użyć. BHP Życie przygotuje pracowników do podjęcia działań gaśniczych, co sprawi że wyposażenie obiektu w podręczny sprzęt gaśniczy nabierze znaczenia i zacznie pełnić swoją funkcję.

Na szkoleniu zaprezentowano wybuch oraz zjawiska mu towarzyszące. Gorącą niszczycielską falę uderzeniową. Co obrazuje że nieprzestrzeganie przepisów przeciw pożarowych może doprowadzić do utraty życia.

Szkolenie praktyczne z ochrony przeciwpożarowej odbywało się na trenażerze pożarowym z użyciem gaśnic proszkowych, śniegowych i wodno-pianowych. Podręczny sprzęt gaśniczy niezwłocznie, umiejętnie użyty z zastosowaniem odpowiedniej taktyki działań gaśniczych będzie bardzo skutecznym narzędziem do zwalczania pożarów.
Wiedza i umiejętności nabyte przez pracowników spółki z pewnością podniosą poziom bezpieczeństwa pożarowego w firmie

Jeżeli dbasz o bezpieczeństwo i jesteś zainteresowany abyśmy zorganizowali szkolenia ppoż. w zakresie zwalczania pożarów i prowadzenia ewakuacji pracowników dla twojej firmy w Katowicach, Częstochowie, Wrocławiu lub w innej miejscowości skontaktuj się z nami.
biuro@bhpzycie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *