Pokazy ppoż podczas próbnej ewakuacji

W dniu 9.10.2017 r. mieliśmy olbrzymią przyjemność uczestniczyć w ćwiczeniach ewakuacyjnych zorganizowanych przez  Akademię Sztuki Wojennej. Radość była podwójna, widząc działania kierowników ewakuacji, których mieliśmy okazję przygotować podczas cyklu szkoleń ppoż.  Jako trener, strażak uczestniczący wielokrotnie w działaniach ratowniczo-gaśniczych, śmiało mogę powiedzieć  było świetnie. Gratuluję Państwu i trzymać tak dalej.

Scenariusz ćwiczeń ppoż

Scenariusz ćwiczeń zakładał pożar w jednym z pomieszczeń budynku nr 25, w którym przebywało około 1000 osób. Realizacja założenia (zadymienia korytarza) została wykonana we współpracy z naszą firmą. W wyniku zadymienia doszło do uruchomienia alarmu świetlno-akustycznego. Po wzbudzeniu się czujek dymu i rozpoczęciu alarmu kierownicy przystąpili do zadań. W pierwszej kolejności kierowali studentów do najbliższych wyjść ewakuacyjnych i sprawdzali swoje strefy ewakuacyjne. Na miejscu zbiórki zdali meldunek oficerowi dyżurnemu, który przejął dowodzenie nad działaniami ewakuacyjnymi. W ćwiczeniach ewakuacyjnych uczestniczyła Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 13 z Komendy Miejskiej PSP m. st. Warszawa. Całe działania były komentowane przez inspektora ochrony przeciwpożarowej Akademii Sztuki Wojennej- Panią Lidie Linke.

Pokazy ppoż na zakończenie ćwiczeń

W ramach popularyzacji wiedzy w zakresie ochrony przeciwpożarowej przeprowadziliśmy pokazy ppoż. Pokazy ppoż odbyły się dla chętnych. Dziękuję wszystkim, którzy zostali przy tak niekorzystnych warunkach atmosferycznych, a było Was naprawdę dużo.

Pokazy ppoż rozpoczęły się od wyrzutu oleju. Uczestnicy pokazów ppoż, przekonali się jak niebezpieczne jest gaszenie płonącego oleju wodą.  Podczas pokazu „wybuchu” oleju omówiliśmy domowe metody gaszenia olejów kuchennych tzw. Grupy pożarów „F”.

Pokazy ppoż obejmowały wybuch zbiornika ciśnieniowego. Uczestnicy pokazu ppoż poczuli falę uderzeniową oraz ciepło płonącego acetonu z rozerwanego zbiornika. Pokazy ppoż (wybuch zbiornika) odbywały się w specjalnej klatce bezpieczeństwa, tak by nikomu nie stała się krzywda.

W następnej kolejności pokazy ppoż obejmowały pożar butli z gazem. Z uwagi na, często występujące awarie grillów gazowych pokazaliśmy metody zdmuchnięcia płomienia, gaszenia gaśnicą śniegową GS5x.  Na sam koniec tej części pokazu spróbowaliśmy zgasić  płonącą butle kocem gaśniczym.

Pożar szafy elektrycznej podczas pokazu ppoż

Jedna z uczestniczek szkolenia odważnie zgłosiła się na ochotniczkę do zgaszenia szafy. Pani Zofia wykonała zadanie perfekcyjnie.  Mam jednak nadzieję, że nigdy nie będziesz musiały wykorzystać zdobytej umiejętności obsługi gaśnicy w życiu prywatnym ani zawodowy.

Nasze pokazy ppoż  obejmowały również pożar urządzenia komputerowego. Dzięki specjalnej nakładce na trenażer pożarów pokazaliśmy płonący monitor. Uczestnicy pokazu ppoż, użyli gaśnicy GSE2x tzw. do urządzeń komputerowych.

Na koniec pokazu ppoż nasz instruktor omówił budowę gaśnicy samochodowej. Na mówieniu się nie skończyło. Tym razem ugasiliśmy pożar cieczy, przy użyciu gaśnicy proszkowej tzw. GP1z.

Po zakończeniu pokazów ppoż zaprosiliśmy uczestników do gaszenia  cieczy palnych. Osoby chętne podchodziły do naszego stanowiska gaśniczego, gdzie po krótkim instruktażu samodzielnie podejmowały działania gaśnicze przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego. Samodzielnie ale pod czujnym okiem naszego instruktora.

Zapraszamy do współpracy, sprawdź naszą ofertę .

Próbna ewakuacja z pokazem gaśniczym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *