Szkolenia z pierwszej pomocy

Szkolenia z pierwszej pomocy

Szkolenia z pierwszej pomocy niewątpliwie są  inwestycją w załogę, która podczas zagrożenia życia może sprawnie i skutecznie udzielić pomocy poszkodowanemu. Szkolenia z pierwszej pomocy często obejmują BLS, jako  ich nie obowiązkowym element. W naszych szkoleniach z pierwszej pomocy wykorzystujemy szeroki zakres fantomów do BLS.

Podczas szkolenia uczestnicy nabędą umiejętności jak prowadzić resuscytację krążeniowo oddechową bez defibrylatora automatycznego oraz przy użyciu AED.

Praktyczne szkolenia z pierwszej pomocy !!

W realizacji szkoleń z pierwszej pomocy mamy świadomość, jak ważnym elementem  są ćwiczenia praktyczne.  Dlatego BHP Życie stawia szczególny akcent na praktyczne szkolenia z pierwszej pomocy. Pokazujemy proste i skuteczne techniki ratownicze z wykorzystaniem ratunkowego sprzętu medycznego, apteczek pierwszej pomocy  oraz  urazowego fantomu  „Trauma”.                                                               Szkolenie praktyczne z pierwszej pomocy  uczy  priorytetów podczas jej udzielania, oceny stanu poszkodowanego, rozpoznania rodzaju urazu,  technik tamowania krwotoku tętniczego i żylnego.

Szkolenia z pierwszej pomocy są prowadzone przez ratowników medycznych którzy na co dzień są również strażakami, i najczęściej jako pierwsi docierają do poszkodowanego i muszą w skuteczny, szybki i fachowy sposób udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym.

Zadławienia podczas szkoleń z pierwszej pomocy.

Podczas szkoleń praktycznych demonstrowane są sposoby udrażniania dróg oddechowych przy użyciu „rękoczynów” na dedykowanych  fantomach,  służących do praktycznych szkoleń z pierwszej pomocy przy zadławieniach. Na tym module treningowym instruktorzy BHP Życie uczą techniki usuwania ciał obcych z dróg oddechowych. Bez szkolenia praktycznego z pierwszej pomocy wykonanie tej z pozoru prostej techniki może okazać się nieskuteczne. Kluczowym elementem ćwiczonym na szkoleniu z pierwszej pomocy jest chwyt Heimlicha, ułożenie rąk, ciała, i dynamika wykonania chwytu.

Dodatkowo na szkoleniu z pierwszej pomocy uczymy w jaki sposób udrożnić drogi oddechowe u dzieci i niemowląt. Do tego celu wykorzystujemy  fantomy dzieci i niemowląt.

Najważniejszym elementem szkolenia z pierwszej pomocy jest bezpieczeństwo własne. Może się to wydać egoistyczne lecz należy pamiętać o dewizie „Dobry Ratownik ! to Żywy Ratownik !!”

Szkoleniowcy z bagażem doświadczeń wyniesionych ze służby w ratownictwie medycznym jak i straży pożarnej, podczas szkolenia z pierwszej pomocy poinstruują i zademonstrują jak sobie radzić nawet w trudnych sytuacjach, na co należy zwracać uwagę i o czym pamiętać. Zachowanie spokoju i głęboki oddech to za mało. Podczas udzielania pierwszej pomocy trzeba myśleć i umieć przewidzieć skutki oraz rozwój sytuacji.

Efektywne szkolenia z pierwszej pomocy.

Szkolenia praktyczne z pierwszej pomocy z BHP Życie efektywnie przygotowują,  ponieważ są maksymalnie zbliżone do zdarzeń z jakimi  możemy  spotkać się w zakładach pracy. Nasze szkolenia  „kroimy na miarę” Twoich potrzeb. Podczas szkoleń z pierwszej pomocy jesteś w stanie zaproponować nam symulację każdego zdarzenia wypadkowego, a my je zrealizujemy podczas szkolenia .

Podsumowaniem szkolenia z pierwszej pomocy będzie zasymulowanie zdarzenia wypadkowego, którego efektem będzie kilku rannych. Grupa szkoleniowa wg. wcześniej omówionego scenariusza wcieli się w rolę poszkodowanych i udzielających pomocy , pozwoli to pod okiem instruktora sprawdzić nabytą wiedzę podczas szkolenia praktycznego z pierwszej pomocy. Jest to idealne zwieńczenie procesu dydaktycznego przygotowującego pracowników do pełnienia obowiązków pracowników wyznaczonych do udzielania pierwszej pomocy w miejscu pracy, ale może i na  ulicy, w domu, czy na wakacjach. Warto wiedzieć w jaki sposób ratować swoich bliskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *