Szkolenie PPOŻ dla Laboratorium Badań Lotniczych „Polonia Areo” Sp. z o.o.

Polonia Areo to specjalistyczna firma z branży napędów lotniczych, innowacyjność oraz niszowy charakter rozwijającej się firmy znacząco akcentuje polską myśl techniczną w skali świata.

BHP Życie miało okazję przygotować kadrę „Polonia Areo” Sp. z o.o. do sytuacji niebezpiecznych związanych z pożarem, a także wskazać możliwości prowadzenia ewakuacji laboratorium turbin lotniczych. Jeden z prowadzonych bloków tematycznych dotyczył aspektów psychologicznych ewakuacji, blok prowadzony był przez doświadczonego psychologa na co dzień służącego w PSP.

W kolejnych częściach skupiliśmy się na praktycznych aspektach ewakuacji, prowadziliśmy ewakuację przez zadymione pomieszczenia a także uczyliśmy gasić podręcznym sprzętem gaśniczym. Uczestnicy mieli okazję użyć hydrant 52 oraz 25 a także gasić kocem gaśniczym, gaśnicą proszkową czy też śniegową.

Nowością były aspekty gaszenia szafy elektrycznej (specjalne stanowisko) – tu uczestnicy musieli dobrać odpowiednia gaśnicę do gaszenia urządzeń pod napięciem a mieli z czego wybierać. Podczas tego ćwiczenia wskazaliśmy wady i zalety gaśnic w aspekcie materiału palnego i zagrożenia.

Największą satysfakcją naszych trenerów był fakt profesjonalnego podejścia przez uczestników szkolenia do spraw bezpieczeństwa, po zakończonym szkoleniu team leader z firmy „Polonia Areo” podsumował wszystkie najważniejsze aspekty poruszone podczas szkolenia i podziękował za profesjonalnie przygotowane szkolenie i w ciekawy sposób przedstawione aspekty działań gaśniczych oraz ewakuacji.

Szkolenie PPOŻ dla Laboratorium Badań Lotniczych „Polonia Areo”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *