SZKOLENIE PPOŻ., ZIELONA GÓRA, 03.12.18

Kolejne szkolenie ppoż. przeprowadziliśmy w Zielonej Górze, gdzie pomimo mroźnego klimatu, zapewniliśmy uczestnikom wyjątkowo gorące emocje! Spragnieni nowej wiedzy, mieli oni okazję poznać szeroki zakres zagadnień z ochrony ppoż. Dlaczego tak ważne jest, aby być w posiadaniu wiedzy z zakresu ochrony ppoż.? Odpowiedzią na to pytanie są szkolenia prowadzone przez firmę BHP Życie. Wierzymy, że każdy z nas może pomóc w sytuacji potencjalnego zagrożenia, nawet ratując życie innego człowieka. Dobro nasze i naszych bliskich często jest właśnie w naszych rękach, dlatego też wszyscy powinniśmy wiedzieć, jak postępować w niebezpiecznych sytuacjach. Szkolenie ppoż. daje możliwość poznania licznych sposobów zapobiegania pożarom, ale też reakcji w przypadku ich pojawienia się.

 

JAKIE SĄ NAJCZĘSTSZE PRZYCZYNY POŻARÓW?

Przyczyny powstawania pożarów mogą być różne. Zaliczamy do nich między innymi: wady, uszkodzenia bądź niewłaściwą eksploatację urządzeń grzewczych, instalacji elektrycznych, źle przygotowany proces technologiczny czy działanie sił przyrody. Najwięcej pożarów powstaje jednak w wyniku ludzkiej nieodpowiedzialności, czyli nieostrożności osób dorosłych. Wśród przyczyn możemy wyróżnić trzy podstawowe grupy: nieostrożność przy posługiwaniu się ogniem otwartym, nieostrożność przy posługiwaniu się substancjami łatwopalnymi, nieostrożność przy prowadzeniu prac pożarowo niebezpiecznych. Najważniejsze jednak, abyśmy sami wiedzieli jak pożarom zapobiec oraz jak w przypadku ich powstania reagować.

 

JAK POMÓC PŁONĄCEJ OSOBIE?

Technika „Stop”, „Drop” and „Roll” obejmuje podstawowe wymagania dla osób które uległy zapaleniu.

  • STOP” –  czyli przestań się przemieszczać. Zapobiega to rozprzestrzenianiu się ognia.
  • DROP” – czyli rzuć się na ziemię. Zapobiega to wychodzeniu płomieni na twarz oraz wdychaniu gazów pożarowych.
  • ROLL” – czyli turlaj się, powoduje to tłumienie pożaru.

Do sloganu powyżej, należy dodać jeszcze jedno słowo które uzupełni pełną nazwę techniki SDRC jest to słowo „Cool”, czyli chłodzenie.

  • „COOL” – czyli chłodzenie poparzeń.

Chłodzenie to jedna z elementarnych czynności, jaką należy wykonać, by pomóc poszkodowanemu w sytuacji kiedy zostanie poparzony.

 

Szkolenie ppoż. to dla nas sposób na przekazanie teoretycznej i praktycznej wiedzy, którą łatwo przyswoić. Chcesz przekonać się na własnej skórze, jak uczymy o ochronie ppoż. uczestników naszych szkoleń? Dołącz do nas już teraz!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *