Szkolenie z pierwszej pomocy Kraków

Szkolenie z pierwszej pomocy Kraków

Tematem przewodnim szkolenia z pierwszej pomocy – Kraków, była procedura udzielania pierwszej pomocy podczas zadławień.

Każdy z nas zetknął się z informacją, że zadławienia podczas spożywania posiłków stały się bezpośrednim i realnym zagrożeniem dla życia. W takiej sytuacji wymagane jest zdecydowane, umiejętne działanie.

Aby rozpocząć praktyczne szkolenie z udzielania pierwszej pomocy podczas zadławienia, uczestnicy muszą poznać  zagrożenia. Podczas szkolenia, omawiamy mechanizm, skutki i reakcje organizmu na zadławienie.

Praktyczne Szkolenie z pierwszej pomocy Kraków –  skontaktuj się z BHP Życie

Zadławienie to stan zagrożenia życia i zdrowia, w którym drogi oddechowe człowieka zostają zablokowane  przez ciało obce. Ciałem obcym powodującym zadławienie może być wszystko to, co trafia do naszych ust świadomie bądź też przypadkiem, np. pokarm,  guma do żucia, cukierek.

Szkolenie z pierwszej pomocy z BHP Życie przygotowuje jego uczestników  przez  wypracowanie  umiejętności  prawidłowego postępowania w sytuacjach zadławienia.  Zadławienia możemy podzielić na dwa rodzaje:

Zadławienia częściowe – pierwszą pomoc w takiej sytuacji stanowi zachęcanie zadławionego do kaszlu, nie wykonujemy innych czynności.

Zadławienie całkowite – pierwsza pomoc w takiej sytuacji zaczyna się od pochylenia poszkodowanego do przodu. Następnie 5 uderzeń między łopatki, po każdym uderzeniu sprawdzamy czy ciało obce wypadło.

Jeżeli udzielanie pierwszej pomocy nie przynosi oczekiwanego rezultatu, należy wykonać  rękoczyn tzw. „Rękoczyn Heimlicha”.

Szkolenie z pierwszej pomocy Kraków – zadzwoń do nas, aby dowiedzieć się o naszej ofercie dla Ciebie.

Szkolenie z pierwszej pomocy Kraków sprawiło, że przeszkoleni kursanci, potrafią  zachować się podczas udzielania pierwszej pomocy. Postepowanie podczas zadławień jest  tylko jednym z elementów praktycznego szkolenia, jakie oferuje Państwu BHP Życie.

Należy zdawać sobie sprawę z tego, iż z pozoru proste czynności mogące uratować czyjeś  życie,  stają się bardzo trudne, kiedy dokładnie nie wiemy jak je wykonać. Praktyczne szkolenia z pierwszej pomocy z wykorzystaniem różnych fantomów pozwalają  na symulację działań ratunkowych i odwzorowują warunki prawdziwej akcji ratowniczej. Dobrze wiedzieć  że szkolenia z pierwszej pomocy, to nie tylko przekazana wiedza teoretyczna, ale i program ćwiczeń praktycznych, które regularnie należy przeprowadzać i rozwijać. Wiedza i umiejętności, których nie utrwalamy i nie rozwijamy, zanikają. Standardy i sposoby udzielania pierwszej pomocy nieustannie  ewoluują korzystając z zasobów rozwijającej się techniki, a tym samym stają się coraz bardziej skutecznymi działaniami w ratowaniu życia ludzkiego.

BHP życie oferuje ciekawe, praktyczne szkolenia z pierwszej pomocy, które pozwolą pracownikom pełnić odpowiedzialną, autentyczną funkcję pracownika wyznaczonego do udzielania pomocy i prowadzenia ewakuacji.

Jeżeli interesuje Cię praktyczne szkolenie z pierwszej pomocy Kraków, skontaktuj się z nami.

Ci którzy nam zaufali, są bardzo zadowoleni  z naszych usług, a inwestycje jakie poczynili w zakresie bezpieczeństwa pracowników stały się wartością bezstratną.

Ciekawe szkolenia z pierwszej pomocy Kraków to klucz do realnego  bezpieczeństwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *