Ciekawe szkolenia BHP

Jak poprowadzić ciekawe szkolenia BHP ?

Każdy z ludzi ma kilka inteligencji, dominant. Jedni uczestnicy szkoleń BHP mają bardziej rozwiniętą inteligencje interpersonalną, inni muzyczną a jeszcze inni logiczną czy językową. Podczas szkoleń mamy różnych słuchaczy, zatem jak stworzyć szczegółowy program szkolenia by zaciekawić, aktywować ostatecznie nauczyć. Podczas artykułu pod tytułem „Ciekawe szkolenia BHP” udostępnimy Ci kilku porad by twoje szkolenia były niepowtarzalne.

Huśtawka.

Jedną z technik trenerskich które stosuję podczas szkoleń jest tzw” Huśtawka „.  By zrozumieć tą technikę odpowiedz sobie na pytanie które chwile z życia pamiętasz ? Odpowiedź jest prosta dobre i złe. Emocje towarzyszące pewnym wydarzeniom sprawiają że zapamiętujemy te wydarzenia na długie lata. Podczas planowania szkolenia bazuj na historiach pełnych emocji, historie powinny zawierać oczywiście elementy dydaktyczne. Staraj się przeplatać historiami tymi dobrymi (zabawnymi ) i tymi złymi (smutnymi).

Nauka w ruchu.

Planując ciekawe szkolenie BHP zapewnij swoim uczestnikom ruch. Umówmy się nie chodzi o wykonywanie ćwiczeń fizycznych ale o taką organizację szkolenia by uczestnicy mogli wykonywać w ruchu niektóre z  czynności.  Prowadząc ciekawe szkolenie BHP staramy się mieszać tematy w których możemy wstać i odejść od ławek z tematami które raczej będzie ciężko wykonać w ruchu. Badania naukowe dowodzą że w pozycji stojącej jesteśmy bardziej twórczy. Steven Paul Jobs współzałożyciel, prezes i przewodniczący rady nadzorczej Apple podczas ważnych spotkań rozmowy prowadzi na stojąco a podczas bardzo ważnych spotkań rozmowy prowadzi chodząc.

Nasze ciekawe szkolenia BHP.

Jak my to robimy ? Wdrażamy nowe technologie do szkoleń BHP, bazujemy na doświadczeniu naszych trenerów, biegamy i działamy podczas szkoleń BHP. Szkolenie prowadzone są przez trzech trenerów. Specjalista ds. BHP prowadzi zagadnienia związane z wypadkami i przepisami BHP, strażak – zajęcia z ochrony przeciwpożarowej, ratownik medyczny z zajęcia z pierwszej pomocy. Zajęcia ppoż. prowadzone są na zewnątrz na świeżym powietrzu, w ruchu. Każdy z uczestników używa gaśnice, zależy nam aby osoby nabyły faktycznych umiejętności a nie tylko teoretyzowały. Zajęcia z pierwszej pomocy prowadzone jest przez ratownika medycznego na specjalistycznych fantomach. Ćwiczenia prowadzone są w postaci scenek z użycie krwawiących fantomów. Zajęcia BHP to huśtawka nastrojów z dużą dawką emocji. Szkolenie oparte jest na prawdziwych historiach, poprzez doświadczenie przekazujemy nasza wiedzę.

Zaprasza Cię do zapoznania się z naszą ofertą szkoleń BHP

Skuteczne szkolenia BHP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *