ĆWICZENIA Z EWAKUACJI I GASZENIA POŻARÓW

Ćwiczenia z ewakuacji i gaszenia pożarów to jeden z wariantów naszych szkoleń. Poznać go niedawno mieli okazję pracownicy Totalizatora Sportowego, w siedzibie których pojawiliśmy się 23 sierpnia. Przeprowadziliśmy tam próbną ewakuację pracowników z budynku Centrali Totalizatora Sportowego. W czasie szkolenia ćwiczyliśmy również gaszenie pożarów przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego. Zajrzyj do naszego artykułu i przekonaj się, jak wyglądają nasze ćwiczenia z ewakuacji i gaszenia pożarów!

 

ĆWICZENIA Z EWAKUACJI I GASZENIA POŻARÓW

Z naszymi ostatnimi Gośćmi ćwiczyliśmy w Totalizatorze Sportowym przede wszystkim praktyczne aspekty ewakuacji. Wśród nich między innymi: jak należy poprawnie kierować tłumem, wydawać właściwe polecenia oraz kierować całą ewakuacją. Umiejętność poprawnego przeprowadzenia akcji ewakuacyjnej jest niezwykle ważna. Może ona nie tylko uratować nasze życie, ale także życie bliskich nam osób.

W części dotyczącej gaszenia pożarów wykonaliśmy z uczestnikami naszego szkolenia serię praktycznych ćwiczeń. Zaprezentowaliśmy im liczne wybuchy i wyrzuty. Mogli oni zobaczyć między innymi podpalanie butli z propan-butanem oraz szafy elektrycznej.  Dodatkowo, poznali oni zasady ochrony ppoż. w praktyce, używając własnoręcznie między innymi gaśnic wodno-pianowych czy różnego rodzaju środków gaśniczych. W trakcie całego kursu wykorzystaliśmy sprzęty takie jak: gaśnica śniegowa, proszkowa, urządzenie gaśnicze GSE oraz gaśnica samochodowa.

 

DLACZEGO SZKOLENIA BHP SĄ TAK WAŻNE?

W sytuacji zagrożenia nasz mózg może zareagować w różnoraki sposób. Często nie jesteśmy w stanie przewidzieć jego dokładnej reakcji. Dlatego też tak ważne jest, aby być w posiadaniu wiedzy, która może pomóc nam opanować sytuację potencjalnie niebezpieczną, a tym samym uratować życie nasze i naszych bliskich. Uczestnicy naszych szkoleń mają niepowtarzalną okazję zaznajomić się z różnymi reakcjami organizmu i w przypadku zagrożenia – wiedzieć dokładnie, jak należy na nie zareagować.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych szkoleniach? A może zainteresowała Cię oferta firmy BHP Życie? Skontaktuj się z nami, aby uzyskać szczegółowe informacje i uzgodnić termin szkolenia dogodny dla Ciebie i Twojej firmy.

 

Zapraszamy serdecznie do kontaktu wszystkich zainteresowanych.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *