ŁÓDŹ WIDZEW, A SZKOLENIE ZE ZWALCZANIA POŻARÓW I EWAKUACJI

Tym razem odwiedziliśmy Łódź! Na miejscu mieliśmy okazję przeprowadzić szkolenie ze zwalczania pożarów i ewakuacji. Nasz warsztat składał się z trzech części, w tym: teoretycznej oraz praktycznej. Szkolenie przeprowadziliśmy z użyciem prądownicy dostępnej w budynku, która choć należała do grona urządzeń starszego typu, to nadal działała sprawnie i niezawodnie!

 

PRAKTYCZNE SZKOLENIE ZE ZWALCZANIA POŻARÓW I EWAKUACJI

Podczas naszego szkolenia mieliśmy okazję omówić zagadnienia z samej organizacji, ale i prowadzenia ewakuacji budynku. Wskazaliśmy uczestnikom warsztatu różne rodzaje i sposoby prowadzenia ewakuacji, dostosowane do różnych sytuacji pożarowych. W praktycznej części szkolenia pracowaliśmy z użyciem różnego rodzaju gaśnic. Nasi Goście mieli okazję dokładnego zapoznać się z ich budową, ale także własnoręcznym użyciem.

Zaprezentowaliśmy uczestnikom szkolenia liczne wybuchy i wyrzuty. Mieli oni okazję na własne oczy obejrzeń podpalanie butli z propan-butanem oraz szafy elektrycznej. W czasie trwania części praktycznej zarówno monitorowaliśmy i koordynowaliśmy działania ratowniczo-gaśnicze, jak i uczyliśmy prowadzić poprawną ewakuację.

W czasie szkolenia wielokrotnie podkreślaliśmy, że to właśnie ratowanie życia i zdrowia ludzkiego jest najważniejszą korzyścią, która płynie ze zdobywanej w czasie naszych warsztatów wiedzy. Tym samym znajomość zasad ewakuacji i umiejętność poradzenia sobie z tłumem są kluczowe w sytuacjach kryzysowych i pozwalają uniknąć paniki. Dlatego też ćwiczyliśmy z naszymi Gośćmi przede wszystkim praktyczne aspekty ewakuacji. W tym między innymi: jak należy kierować tłumem, wydawać poprawne polecenia oraz kierować ewakuacją. W tym przypadku nic nie sprawdza się tak dobrze, jak zajęcia praktyczne. Które od zawsze propagujemy w naszej firmie.

W czasie naszego szkolenia przeszkoliliśmy pracowników z użycia różnego rodzaju gaśnic między innymi: proszkowych, śniegowych i wodno-pianowych. Nauczyliśmy kursantów także, jak należy używać hydrantów wewnętrznych i operować prądami wody.

 

To szkolenie ze zwalczania pożarów i ewakuacji dało nam zupełnie nową energię do działania. Pełni sił i zmotywowani do dalszej pracy ochoczo ruszamy w Polsce, aby szerzyć dalej wiedzę z zakresu bezpieczeństwa. Chcesz sprawdzić jak działamy? Skontaktuj się z nami!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *