Event BHP VR Łódź 5.11.2018

Poszerzamy horyzonty nauki szkoleń! Prowadziliśmy w Łodzi event BHP VR, wykorzystując technikę wirtualnej rzeczywistości! Event BHP VR w Łodzi zorganizowaliśmy razem z naszym Partnerem Szkolenia BHP VR. Wykorzystaliśmy w nim technikę wirtualnej rzeczywistości, pozwalającej opanować techniki udzielania pierwszej pomocy i postępowania podczas wypadku w nowoczesny, przystępny dla gracza sposób.

 

Czym jest wirtualna rzeczywistość?

Virtual Reality jest nowatorską technologią pozwalającą poszerzyć otaczającą nas rzeczywistość o dodatkowe elementy, widoczne jedynie dla oczu gracza. Możemy dzięki niej symulować potrzebne w przypadku szkoleń potencjalnie niebezpieczne sytuacje i zagrożenia, ucząc przy okazji, jak należy sobie z nimi radzić.

 

Jakie aplikacje wykorzystujemy?

 

 • Aplikacja  udzielanie pierwszej pomocy podczas poparzeń

Akcja gry toczy się w starej fabryce samochodów – FSO, gdzie widz wciela się  w postać członka zespołu grupy antyterrorystycznej. Grupa ma za zadanie odbić z rąk przestępców ofiarę porwania. Czy akcja grupy zakończy się sukcesem zależeć będzie od Twoich wyborów. Jedno jest pewne, wiedza i „zimna krew” zadecydują o udanej akcji ratunkowej.

 

Jest to aplikacja 360, przedstawiająca gaszenie człowieka przy użyciu podstawowych urządzeń gaśniczych. Interakcja z aplikacją, w jaką wchodzi widz, wymaga podstawowej wiedzy ppoż. z zakresu użycia podręcznych urządzeń gaśniczych.

 

 • Aplikacja postępowanie podczas wypadku

Na poboczu zauważasz rozbity samochód z rannym mężczyzną w środku. Razem z dziewczyną stajecie przed poważną próbą – musicie uratować ofiarę i nie dopuścić do pożaru pojazdu. Całą akcję oglądasz z perspektywy pierwszoosobowej, bezpośrednio wcielając się w uczestnika akcji ratunkowej. W interaktywnym filmie 360 stopni pojawią się kluczowe momenty wyboru, które zaważą na losie rannego. Kiedy popełniamy błędy, dostajemy o tym komentarz, możliwość poprawy błędu lub wracamy do punktu wyjścia.

 

Czego się nauczysz z aplikacji VR?

 

 1. Jak prawidłowo rozpocząć akcję ratowniczą?
 2. Jak prawidłowo przekazać informację o miejscu wypadku?
 3. Jak bezpiecznie wyciągnąć ofiarę z samochodu?
 4. Jak postępować gdy drzwi samochodu są zatrzaśnięte?
 5. Jak użyć zbijaka do szyb?
 6. Jak użyć gaśnicy do wybicia szyby?
 7. Jak obsłużyć gaśnicę?
 8. Czy można ugasić pożar jedną gaśnicą?
 9. Ile gaśnic potrzeba do ugaszenia pożaru?
 10. Dlaczego należy poprosić o pomoc przejeżdżających kierowców?
 11. Jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu?
 12. Jak przeprowadzić resuscytacje?
 13. Jak przekazać poszkodowanego do służb ratowniczych?
 14. Jak  gaszą pożar strażacy?

 

 

Poznaj nowe techniki nauki BHP i dowiedz się, jak reagować w kryzysowych sytuacjach. Weź udział w naszych szkoleniach BHP i zdobywaj wiedzę przy wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *