Szkolenie ppoż. 31.10.2018 – ul. Merliniego, Warszawa

Ostatnie październikowe szkolenie ppoż. prowadziliśmy w stolicy, gdzie przy zastosowaniu technologii VR pokazaliśmy uczestnikom, jak reagować w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu. Mieli oni okazję zobaczyć, jak poprawnie prowadzić ewakuację oraz przećwiczyć umiejętności gaszenia pożarów. Podczas szkolenia otwartego przeprowadziliśmy szkolenie ppoż. dla kierowników ewakuacji.  Trwające 6 godzin szkolenie ppoż. przyniosło ze sobą wiele nowych doświadczeń i cennych uwag, zarówno dla jego uczestników, jak i samych prowadzących.

 

Czego nauczyło nas szkolenie ppoż.?

Ewakuacja budynku

Uczestnicy poznali między innymi praktyczny scenariusz postępowania w momencie usłyszenia alarmu, a także wszystkie elementy postępowania w sytuacji pożaru.

 

Uprzejmie dziękujemy firmie Szkolenia BHP VR za poprowadzenie części teoretycznej szkolenia ppoż. z wykorzystaniem okularów do wirtualnej rzeczywistości.

 

Czym jest wirtualna rzeczywistość?

Virtual Reality jest nowatorską technologią pozwalającą poszerzyć otaczającą nas rzeczywistość o dodatkowe elementy, widoczne jedynie dla oczu gracza. Możemy dzięki niej symulować potrzebne w przypadku szkoleń potencjalnie niebezpieczne sytuacje i zagrożenia, ucząc przy okazji, jak należy sobie z nimi radzić.

 

Czego nauczysz się z aplikacji VR?

 1. Jak prawidłowo rozpocząć akcję ratowniczą?
 2. Jak prawidłowo przekazać informację o miejscu wypadku?
 3. Jak bezpiecznie wyciągnąć ofiarę z samochodu?
 4. Jak postępować gdy drzwi samochodu są zatrzaśnięte?
 5. Jak użyć zbijaka do szyb?
 6. Jak użyć gaśnicy do wybicia szyby?
 7. Jak obsłużyć gaśnicę?
 8. Czy można ugasić pożar jedną gaśnicą?
 9. Ile gaśnic potrzeba do ugaszenia pożaru?
 10. Dlaczego należy poprosić o pomoc przejeżdżających kierowców?
 11. Jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu?
 12. Jak przeprowadzić resuscytacje?
 13. Jak przekazać poszkodowanego do służb ratowniczych?
 14. Jak  gaszą pożar strażacy?

 

 

Idź z duchem czasu i postaw na nowatorskie szkolenie ppoż. z wykorzystaniem gogli VR. Uczestnicz bezpośrednio w rozgrywającej się akcji i weź udział w naszych szkoleniach ppoż., zdobywając wiedzę przy wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań! Skontaktuj się z nami, aby wyznaczyć dogodny dla Ciebie termin szkolenia ppoż.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *