Kurs KPP to w rozwinięciu Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Tym razem mieliśmy okazję przeprowadzić go w Warszawie, gdzie w walentynkowym otoczeniu, prowadziliśmy szkolenie, przekazując praktyczną wiedzę. W powietrzu czuć było nie tylko miłość, ale i zapał wszystkich uczestników kursu 😉
KURS KPP – CO TO?
Szkolenia i kursy, które organizujemy to praktyczny zestaw ćwiczeń, który pozwala uczestnikom zgromadzić niezbędną wiedzę z zakresu poruszanych zagadnień. Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy składa się przede wszystkim z ćwiczeń praktycznych i pozorowanych akcji ratunkowych, dlatego zawsze zachęcamy jego uczestników do wyposażenia się w odzież sportową.
Sam kurs KPP nie wymaga od uczestników uprzedniego przygotowania się w sposób merytoryczny do szkoleń i kursów. Całą niezbędną wiedzę mogą oni w końcu posiąść, uczestnicząc w prowadzonych przez nas szkoleniach.
W trakcie trwania kursu dobrze mieć przy sobie notatnik, a także coś do pisania – notatki mogą się przydać!
Po odpowiednim przeszkoleniu każdy uczestnik kursu otrzymuje zaświadczenie w formie imiennego certyfikatu, potwierdzającego zdobyte w trakcie jego trwania umiejętności. Uczestnicy kursów KPP kończących się egzaminem teoretyczno-praktycznym otrzymują zaświadczenie o uzyskaniu tytułu „Ratownika”.
CZEGO DOWIESZ SIĘ PODCZAS KURSU?
Kurs KPP składa się z najważniejszych elementów, obejmujących elementy pierwszej pomocy, niezbędne w życiu codziennym. Rozbudowany blok wiedzy pozwala na zgromadzenie rozległych informacji, dotyczących działań związanych z pierwszą pomocą.
W harmonogramie kursu KPP znajdują się między innymi organizacja ratownictwa medycznego i jej podstawy prawne, a także zapewnienie bezpieczeństwa własnego, poszkodowanego lub miejsca zdarzenia. Uczestnicy kursu poznają także zestawy ratownicze, uczą się dezynfekcji sprzętu i opanowują wiedzę z zakresu elementów anatomii i fizjologii, oceny poszkodowanego i badań wstępne oraz szczegółowych. Poznają oni urazy mechaniczne i obrażenia, takie jak złamania, zwichnięcia, skręcenia, krwotoki, obrażenia klatki piersiowej, brzucha, kręgosłupa, głowy i kończyn oraz urazy chemiczne, termiczne, elektryczne, a także obrażenia i zagrożenia środowiskowe.
To jedynie część informacji, które nabędziesz, uczestnicząc w kursie KPP. Chcesz dowiedzieć się więcej? Nie zwlekaj, skontaktuj się z nami już teraz!