SZKOLENIA DLA KOORDYNATORÓW EWAKUACJI

Po raz kolejny w ZUS-ie pojawiliśmy się w połowie sierpnia. To tam przeprowadziliśmy następne z naszych warsztatów w zakresie zwalczania pożarów i ewakuacji. Prowadzone przez nas szkolenia dla koordynatorów ewakuacji dają ich uczestnikom niepowtarzalną okazję do zapoznaniem się z zasadami bezpieczeństwa na nowo. Uczestnicząc w naszym programie, mają oni szansę samodzielnie ugasić pożar, ale także poszerzyć swoją wiedzę w kreatywny, niecodzienny sposób.

 

SZKOLENIA DLA KOORDYNATORÓW EWAKUACJI: ZWALCZANIE POŻARÓW I EWAKUACJA

Kto z nas nie marzył w dzieciństwie, aby choć na jeden dzień wcielić się w rolę strażaka? To marzenie ziściło się 14 sierpnia dla koordynatorów ewakuacji w ZUS-ie. Na szkoleniu zaprezentowaliśmy wybuchy oraz zjawiska im towarzyszące. Pokazaliśmy, jak radzić sobie w odpowiedni sposób  z gorącą, niszczycielską falę uderzeniową. Przestrzegliśmy także, jak należy zapobiegać potencjalnie niebezpiecznym sytuacjom. W czasie szkolenia wspólnie trenowaliśmy z użyciem trenażera pożarowego, a także gaśnic proszkowych, śniegowych i wodno-pianowych.

Nasi wykwalifikowani instruktorzy przekazali kursantom także wiele wskazówek, dotyczących tego, jak prawidłowo zachować się w czasie ewakuacji, kierować nią i wydawać polecenia, które pozwolą stłumić panującą panikę. W warunkach zagrożenia nasze ciało i umysł często odmawiają nam posłuszeństwa, co może prowadzić do niepożądanych reakcji ze strony naszego organizmu. Mogą one na przykład w znacznym stopniu ograniczyć widoczność, ale i orientację. Towarzyszące nam w sytuacjach zagrożenia stres i strach są uczuciami, które także nie pomagają w opanowaniu sytuacji. Dlatego też wiedza wyniesiona ze szkoleń PPOŻ. pomaga ich uczestnikom zachować zimną krew, a tym samym poradzić sobie w trudnych sytuacjach pożarowych.

 

Koordynatorzy ewakuacji ZUS-u przekonali się, jak ważna jest wiedza z zakresu ochrony przeciwpożarowej i odpowiednie informacje, dotyczące sposobów ewakuacji. Jako firma z dumą możemy oznajmić, że coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na przeprowadzenie w swoich placówkach szkoleń z zakresu BHP i PPOŻ., co pozwala na zminimalizowanie ryzyka obrażeń lub śmierci wynikających z sytuacji pożarowej. A Ty? Skontaktuj się z nami, aby otrzymać szczegóły naszej oferty.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *