Szkolenie BHP, ppoż. Rybienko Leśne 08.11.2018

W Rybkienku Leśnym pojawiliśmy się z obszernym szkoleniem w zakresie BHP i ochrony ppoż. Szkolenie BHP podzieliliśmy na część praktyczną i teoretyczną, dzięki czemu jego uczestnicy mieli szansę zastosowania zgromadzonej wiedzy w praktyce. Szkolenie BHP odbyło się na terenie totalizatora sportowego, co znacznie ułatwiło nam działania i pozwoliło uczestnikom swobodnie wykonywać powierzone zadania. W trakcie szkolenia pracowników zapoznano z aktualnymi przepisami, dotyczącymi ochrony przeciwpożarowej. Zaangażowanie uczestników pozwoliło na sprawną pracę zespołową, w której gromadzenie nowej wiedzy było czystą przyjemnością!

 

Szkolenie BHP przez swój szeroki zakres pozwoliło nam poznać między innymi:

 

– zasady pierwszej pomocy i resuscytacji,

– zasady postępowania w przypadku pożaru,

– postępowanie dla zachowania bezpieczeństwa na przykładzie zjawisk wyrzutu oleju, wybuchu zbiornika pod ciśnieniem, pożaru butli gazowej,

– strategię gaszenia szafy elektrycznej i urządzenia elektronicznego – monitora.

 

To jedynie część wiedzy, którą udało nam się przekazać uczestnikom szkolenia BHP. Pewne jest, że grupa szkolonych wykazała się dużym zaangażowaniem i chęcią zdobycia nowej wiedzy, co pozwoliło nam połączyć naukę z zabawą, a tym samym w łatwy i przystępny sposób przekazać zasady BHP i ochrony ppoż.

 

Połączenie części teoretycznej z praktyką pomogło zgromadzić, a następnie wykorzystać, zdobytą wiedzę w symulacjach sytuacji realnie zagrażających życiu.

 

Celem szkolenia było przede wszystkim unaocznienie, poprzez praktykę, warunków panujących w trakcie pożaru. Sprawdzono również reakcje na dźwięk alarmu pożarowego oraz na pomieszczenie zadymione.

 

Regularne odświeżanie wiedzy z zakresu szkoleń BHP i ochrony ppoż. jest niezbędnym elementem w pracy każdego z nas. Nikt nie jest w końcu w stanie przewidzieć, co może nas spotkać danego dnia. Zachęcamy do skorzystania z oferty szkoleń BHP Życie, które gwarantują naukę z zakresu BHP i wiedzy ppoż. na najwyższym poziomie. Odpowiedni dobór środka gaśniczego do zagrożenia może zmniejszyć ryzyko urazu, a nawet zminimalizować straty materialne. Jedynie błyskawiczne i skuteczne przeciwdziałanie zagrożeniu, przez pracowników będących u źródła, może efektywnie zredukować powstałe zniszczenia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *