Szkolenie ppoż na Śląsku

BHP Życie przeprowadziło szkolenie ppoż na Śląsku dla Jastrzębskiej Spółki Kolejowej oraz Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Celem szkolenia przeciwpożarowego było zdobycie umiejętności praktycznych w aspekcie posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym przez pracowników JSK oraz JSW. Instruktorzy firmy BHP Życie pokazali jak zachować się podczas ewakuacji budynku.

Szkolenie w zakresie zwalczania pożarów i ewakuacji JSW i JSK

Najistotniejszą częścią szkolenia ppoż. na Śląsku była część praktyczna z prowadzenia ewakuacji pracowników. Należy pamiętać „łatwo jest powiedzieć trudno jest wykonać ”, tutaj każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności przywódcze i pokierować ewakuacją. Stres, trema, niepewność, strach to syndromy, które nam wszystkim towarzyszą w szczególności gdy wykonujemy rzeczy nam zupełnie obce.

Szkolenie ppoż na Śląsku

 

Nasi instruktorzy przekazali kursantom wiele wskazówek psychologicznych jak kierować tłumem jak wydawać polecenia w chaosie próbnej ewakuacji. Pracownicy odpowiedzialni za prowadzenie ewakuacji i ewakuację budynków są przygotowani do trudnego i ważnego zadania jakie na nich spoczywa.

Szkolenie praktyczne z ochrony przeciwpożarowej odbywało się na gaśnicach proszkowych, śniegowych i wodno-pianowych. Podręczny sprzęt gaśniczy umiejętnie użyty, przy zastosowaniu odpowiedniej taktyki działań gaśniczych jest niesamowici skutecznym narzędziem do zwalczania pożarów. Podczas szkolenia praktycznego ppoż. w JSW i JSK woj. Śląskie Pracownicy mieli okazje zaobserwować niebezpieczne zjawiska pożarowe przedstawione i omówione przez oficerów BHP Życie.

ppoz-szkolenie-na-slasku

Wiedza i umiejętności nabyte przez pracowników spółki z pewnością podniosą poziom bezpieczeństwa pożarowe w firmie.

Jeżeli dbasz o bezpieczeństwo i jesteś zainteresowany szkoleniami ppoż i chcesz abyśmy zorganizowali je dla Twojej firmy skontaktuj się z nami: biuro@bhpzycie.pl

Organizujemy szkolenia ppoż na Śląsku w zakresie zwalczania pożarów i prowadzenia ewakuacji pracowników (Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bielsko-Biała, Bytom, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Jaworzno, Mysłowice, Siemianowice Śląskie, Żory, Piekary Śląskie, Świętochłowice )

szkolenie-ppoz-slask

 

UCZYLI SIĘ ZWALCZAĆ POŻARY” – taki tytuł nosi artykuł opublikowany w lokalnej gazecie jako zwieńczenie całego wydarzenia.

Szkolenie ppoż na Śląsku - artykuł w gazecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *