SZKOLENIE PPOŻ., PRUDNIK, 13.12.18

Kolejne szkolenie ppoż. BHP Życie odbyło się w samym Prudniku, gdzie gorących emocji dostarczyliśmy jego uczestnikom między innymi poprzez pokaz wyrzutu oleju czy wybuchu zbiorników! Na miejscu pojawiliśmy się wyposażeni w nowy sprzęt w postaci wspomagającego naszą pracę busa!

 

SZKOLENIE PPOŻ. – WYRZUT OLEJU

Z definicji wyrzut oleju jest niczym innym, jak zjawiskiem eksplozji tłuszczu. Profesjonalniej możemy powiedzieć, że wyrzut to „gwałtowne rozprzestrzenienie się ognia spowodowane zagotowaniem się wody na dnie zbiornika wysokowrzącej płonącej cieczy o niejednorodnym składzie, zwykle ropy naftowej”.

Szkolenia ppoż. z wykorzystaniem wyrzutu oleju są o tyle istotne, że dotyczą każdego z nas. Z takim wyrzutem możemy w końcu spotkać się w życiu codziennym. Wyrzut oleju może być spowodowany, choćby w naszej kuchni, podaniem wody na rozgrzany, palący się tłuszcz w naczyniu (np. na patelni). Woda dostaje się pod tłuszcz. Zostaje błyskawicznie rozgrzana przez gorące naczynie i przemienia się w parę wodną, która unosząc się ku górze, wyrzuca palący się tłuszcz. Taki wyrzut powoduje przyśpieszenie i intensywność spalania tłuszczu, powodując efekt eksplozji, który niesie ze sobą zagrażające życiu konsekwencje.

 

SZKOLENIE PPOŻ. – WYBUCH ZBIORNIKA

Wybuchem określamy gwałtowne wydzielenie dużych ilości energii, któremu towarzyszy zwykle nagły wzrost temperatury, jak i ciśnienia. Jak możemy mu zapobiec?

  • stosując urządzenia ciśnieniowo dopuszczone zarówno do produkcji, jak i obrotu oraz eksploatacji.
  • Przeprowadzając regularne przeglądy eksploatowanych urządzeń ciśnieniowych podlegających dozorowi technicznemu.
  • Systematyczne poddając instalacje ciśnieniowe wymaganym przeglądom, a także konserwacjom.
  • Dokonując przeglądu zaworów, reduktorów, manometrów, węży, a także palników pod względem sprawności technicznej.
  • Instalując urządzenia elektryczne poza obszarem zagrożeń (łączniki, puszki, zabezpieczenia, mierniki).

To tylko kilka sposobów, które mogą nam pomóc zapobiec wybuchowi zbiornika. Pozostałe metody zachowania bezpieczeństwa, a także radzenia sobie w sytuacjach potencjalnie niebezpiecznych mogą Państwo poznać, uczestnicząc w szkoleniach ppoż. BHP Życie.

 

Każde szkolenie ppoż. jest dla nas nowym wyzwaniem. Po odwiedzeniu Prudnika, pełni nowej energii, ruszamy dalej. Szerząc praktyczną wiedzę z zakresu szkoleń BHP, a także prowadząc coraz to nowsze szkolenia ppoż.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zapisów na prowadzone przez naszą firmę szkolenia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *