SZKOLENIE PPOŻ., RYBIENKO LEŚNE, 17.01.19

Rybienko Leśne ponownie pojawiło się na mapie naszych szkoleń! Pojawiliśmy się tam w obszarze Totalizatora Sportowego, gdzie mieliśmy okazję poprowadzić kolejne szkolenie ppoż. Niestraszny był nam śnieg i niska temperatura – atmosferę szkolenia podgrzało w końcu zaangażowanie jego uczestników!

Mieli oni okazję poznać w praktyce zasady bezpieczeństwa ppoż. przy użyciu gaśnic. Dzięki połączeniu przyjaznej atmosfery i dużej dawki pozytywnych emocji, udało nam się już po raz kolejny, stworzyć wydarzenie wypełnione emocjonującymi momentami i śmiechem, ale także zupełnie nową wiedzą.

 

SZKOLENIE PPOŻ. – JAK POWSTAJE POŻAR?

Przyczyny powstawania pożarów mogą być różne. Zaliczyć do nich możemy między innymi: wady, uszkodzenia bądź niewłaściwą eksploatację urządzeń grzewczych, instalacji elektrycznych, źle przygotowany proces technologiczny czy działanie sił przyrody. Najwięcej pożarów powstaje w wyniku ludzkiej nieodpowiedzialności, czyli nieostrożności osób dorosłych. Uczestnicy naszych szkoleń mają okazję dowiedzieć się, jak zaradzić takim sytuacjom, a w przypadku ich powstania – jak je opanować.

 

WIEDZA TKWI W PRAKTYCE

Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego to właśnie praktyczne zadania stanowią lwią część prowadzonych przez nas szkoleń. Częste, praktyczne szkolenia pomagają zredukować do minimum następstwa zagrożenia pożarowego, w niektórych przypadkach uratować także zdrowie i życie ludzkie.

 

JAK MOŻEMY POMÓC PŁONĄCEJ OSOBIE?

Podczas prowadzonego przez nas szkolenia uczestnicy poznali między innymi technikę „Stop”, „Drop”and „Roll” obejmującą podstawowe zagadnienia z zakresu niesienia pomocy dla płonącej osoby. Sprawdź, czy Ty już je znasz!

  • STOP” –  czyli przestań się przemieszczać. Zapobiega to rozprzestrzenianiu się ognia.
  • DROP” – czyli rzuć się na ziemię. Zapobiega to wychodzeniu płomieni na twarz oraz wdychaniu gazów pożarowych.
  • ROLL” – czyli turlaj się, powoduje to tłumienie pożaru.

Do sloganu powyżej, należy dodać jeszcze jedno słowo które uzupełni pełną nazwę techniki SDRC jest to słowo „Cool”, czyli chłodzenie.

  • „COOL” – czyli chłodzenie poparzeń.

Chłodzenie to jedna z elementarnych czynności, jaką należy wykonać, by pomóc poszkodowanemu w sytuacji kiedy zostanie poparzony.

 

To tylko mała część wiedzy, którą poznali uczestnicy szkolenia ppoż. w Rybienku Leśnym. A Ty, chcesz dowiedzieć się więcej? Skorzystaj z naszej oferty już teraz!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *