SZKOLENIE PPOŻ. – SZKOLIMY JEDNĄ Z NAJWIĘKSZYCH SIECI SPOŻYWCZYCH!

Kolejne szkolenie ppoż. za nami! Ten dział wiedzy to nasza specjalność! Przekonali się o tym pracownicy jednej z największych sieci spożywczych, którzy mieli niedawno okazję uczestniczyć w naszym szkoleniu. Zobacz, co czekało nas na miejscu w Bydgoszczy!

 

SZKOLENIE PPOŻ. – CO CZEKA UCZESTNIKÓW?

W trakcie naszych szkoleń łączymy wiedzę praktyczną z teoretyczną. W przystępny i przyjazny sposób staramy się przekazać uczestnikom naszych szkoleń wiedzę, którą zdobywamy od lat. Uczestnicy warsztatów w Bydgoszczy mieli okazję zdobyć informacje na temat między innymi: obsługi sprzętu gaśniczego, wyrzutów oleju, wybuchów czy gaszenia płonącej osoby. Dzięki opanowaniu tych informacji ryzyko zagrożenia w potencjalnie niebezpiecznej sytuacji znacząco spada.

 

SZKOLENIE PPOŻ. – JAKIE SĄ PRZYCZYNY POŻARÓW?

Przyczyn pożaru może być wiele. Zaliczamy do nich między innymi: wady, uszkodzenia bądź niewłaściwą eksploatację urządzeń grzewczych, a także instalacji elektrycznych. Również źle przygotowany proces technologiczny czy działanie sił przyrody. Najwięcej pożarów powstaje jednak w wyniku ludzkiej nieodpowiedzialności, czyli nieostrożności osób dorosłych. Może ona dotyczyć nieodpowiedzialnego posługiwania się ogniem czy substancjami łatwopalnymi, ale także nieostrożności w prowadzeniu prac pożarowo niebezpiecznych.

 

DLACZEGO TAK WAŻNE JEST ZAZNAJOMIENIE Z OCHRONĄ PPOŻ.?

W sytuacjach potencjalnie niebezpiecznych nasze organizmy często reagują w niespodziewany, niecodzienny sposób. W warunkach pożaru, obok negatywnego wpływu zjawisk towarzyszących, takich jak: wysoka temperatura czy dym, każdy z nas musi być świadomy, że organizm, a w szczególności mózg, różnie reaguje na zagrożenie. Może się to wiązać z między innymi obniżeniem sprawności organizmu, wzrostem poziomu napięć psychicznych, zawężeniem pola świadomości czy powstawaniem błędów w postrzeganiu. Mogą występować także inne skutki uboczne, takie jak: halucynacje oraz lęki, które mogą niekiedy doprowadzić nawet do niechęci ratowania się z niebezpiecznej sytuacji. Do tego często dochodzi także wysiłek fizyczny na granicy wytrzymałości fizycznej i psychicznej. Dlatego tak ważne jest, aby opanować zasady ochrony ppoż. i umieć poradzić sobie w niebezpiecznej sytuacji. Takie, które opanować pozwoli Ci nasze szkolenie ppoż.

 

Zainteresowała Cię nasza oferta? Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Chętnie udzielimy Ci wszystkich niezbędnych informacji i zorganizujemy dla Twojej firmy szkolenie ppoż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *