TAK SŁODKIEGO SZKOLENIA JESZCZE NIE BYŁO! – SZKOLENIE PRZESTRZENIE ZAMKNIĘTE

Zawsze serwujemy uczestnikom naszych szkoleń świeżą, apetyczną wiedzę. Tym razem jednak mieliśmy wyjątkową okazję w ostatnich dniach maja, na deser, przeprowadzić Szkolenie przestrzenie zamknięte u jednego ze znanych producentów słodyczy. Ta możliwość dała nam duże pole do popisu, a zaangażowanie uczestników szkolenia pozwoliło na przeprowadzenie wyjątkowo energicznych warsztatów!

 

SZKOLENIE PRZESTRZENIE ZAMKNIĘTE

Praca w przestrzeniach zamkniętych wymaga od pracowników opanowania szeregu zasad, dzięki którym będą oni mogli bezpiecznie realizować swoje obowiązki. Pracę w zamkniętych przestrzeniach regulują przepisy prawne, które uwzględniają zapobieganie potencjalnie niebezpiecznym sytuacjom. O nich też mieliśmy okazję mówić podczas naszego ostatniego szkolenia.

Pracownik przestrzeni zamkniętych może spotkać na swej drodze kilka głównych potencjalnych zagrożeń. Wśród nich między innymi: zaistniałe ryzyko powstania pożaru, jak również wybuchu w miejscu pracy. Także niespodziewana utrata przytomności, na przykład na skutek gromadzenia się niebezpiecznych gazów cięższych od powietrza, takich jak: dwutlenek węgla, metan czy siarkowodór. Czasami także utonięcie, które może być spowodowane podwyższonym poziomem wody w przestrzeni zamkniętej. A także omdlenia, które mogą być spowodowane małą zawartością tlenu w miejscach, takich jak studzienki, szamba, kanały czy studnie. Co więcej, uduszenie spowodowane zasypaniem sypkim materiałem, jak i brakiem możliwości wydostania się na zewnątrz. A to jedynie część potencjalnych zagrożeń. Dlatego tak ważne jest, aby możliwie szybko opanować wiedzę, która może nam pozwolić uniknąć potencjalnie niebezpiecznych sytuacji.

 

O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ?

Pracując w przestrzeniach zamkniętych, musisz pamiętać o kilku przydatnych wskazówkach:

  • zawsze bądź wyposażony w specjalną odzież roboczą,
  • upewnij się, że otrzymałeś odpowiednie wyposażenie ochronne,
  • bądź pewien, że Twoje miejsce pracy jest dostosowane do udzielania natychmiastowej pomocy,
  • poznaj dokładnie przepisy, dotyczące ewakuacji,
  • poznaj sposoby, w jakie należy reagować w sytuacji potencjalnego zagrożenia.

 

Nasze Szkolenie przestrzenie zamknięte pozwoli Ci opanować niezbędną wiedzę, która w przyszłości, w sytuacji potencjalnego zagrożenia, może uratować Twoje życie i zdrowie.

Zainteresowała Cię nasza oferta? Skontaktuj się z nami już teraz, aby otrzymać pakiet niezbędnych informacji.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *