SZKOLENIE PPOŻ., TORUŃ, 15.02.19

Ugasiliśmy pragnienie nowej wiedzy w kolejnym mieście w Polsce! W Toruniu mieliśmy okazję prowadzić szkolenie ppoż., gdzie z dużą dawką humoru, edukowaliśmy jego uczestników. 1,5 godziny szkolenia ppoż. przyniosło ze sobą mnóstwo zabawy, zaangażowania i zupełnie nowych doświadczeń!

 

UCZYMY O TYM, CO WAŻNE

Każdy pracownik powinien znać postanowienia Instrukcji Bezpieczeństwa Pożarowego (IBP). Orientować się w rozmieszczeniu dróg, ilości wyjść ewakuacyjnych. Oprócz tego mieć świadomość, gdzie jest najbliższa gaśnica, znać jej typ oraz sposób użycia. Często niesłusznie odsuwamy od siebie naukę o ochronie ppoż., zapominając o tym, że tego rodzaju wiedza może być nam potrzebna każdego dnia pracy.

Wiemy, że wiedza tkwi w praktyce, dlatego stale przypominamy naszym Klientom, że częste, praktyczne szkolenia pomagają zredukować do minimum następstwa zagrożenia pożarowego, a w niektórych przypadkach uratować także zdrowie i życie ludzkie.

 

SZKOLENIA PPOŻ. – CZEGO SIĘ NAUCZYSZ?

Poznasz przyczyny powstawania pożarów i sposoby, dzięki którym zapobiegniesz im. Nauczysz się, jak uratować płonącą osobę i używać w prawidłowy sposób gaśnicy. Poznasz praktyczne zagadnienia, które w przyszłości mogę uratować życie i zdrowie Twoje, ale także bliskich Ci osób.

 

JAK POWSTAJĄ POŻARY?

Przyczyny powstawania pożarów mogą być różne. Zaliczyć do nich możemy na przykład: wady czy uszkodzenia, bądź niewłaściwą eksploatację urządzeń grzewczych, instalacji elektrycznych, źle przygotowany proces technologiczny czy działanie sił przyrody. Najwięcej pożarów powstaje w wyniku ludzkiej nieodpowiedzialności, czyli nieostrożności osób dorosłych. Uczestnicy naszych szkoleń mają okazję dowiedzieć się, jak zaradzić takim sytuacjom, a w przypadku ich powstania – jak je opanować.

 

POŻAR, A PSYCHIKA

W warunkach pożaru, obok negatywnego wpływu zjawisk towarzyszących, takich jak: wysoka temperatura czy dym, każdy z nas musi być świadomy, że organizm, a w szczególności mózg różnie reaguje na zagrożenie. Uczestnicy naszych szkoleń mają okazję zaznajomić się z różnymi reakcjami organizmu i w przypadku zagrożenia – wiedzieć, jak należy zareagować.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej i dołączyć do szkolenia ppoż. firmy BHP Życie? Skontaktuj się z nami już teraz!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *