Zawody ratownictwa medycznego

Zawody ratownictwa medycznego dla firm.

Zawody ratownictwa medycznego  dla PHILIPS LIGHTING POLAND Sp z o.o. zorganizowane zostały przez Firmę BHP Życie. Zawody medyczne odbyły się w malowniczym otoczeniu jezior mazurskich w miejscowości Ogonki.

Pokazy ppoż. i pierwszej pomocy

Pierwszego dnia tuż po zakwaterowaniu uczestników zawodów, odbyły się pokaz służb ratowniczych, zasad zachowania podczas wypadku drogowego, zapalenia się butli z gazem czy monitora, ponadto odbył się pełen emocji pokaz płonącego człowieka. W trakcie pokazów jeden z zawodników zachował zimną krew i ruszył na ratunek, sam zobacz na naszym nagraniu vide 😊 (dodamy tylko, że Pracownik był po naszych szkoleniach).

Samochód straży pożarnej

Podczas pokazów ppoż. i pierwszej pomocy dostępny był sprzęt straży pożarnej, Uczestnicy zawodów medycznych mieli okazję wypróbować specjalistyczny sprzęt będący na wyposażeniu samochodu gaśniczego. Do ich dyspozycji oddalimy sprzęt hydrauliczny i pod czujnym okiem strażaków wykonywali oni techniki dojścia do poszkodowanych. Strażacy zaprezentowali jak działa kamera termowizyjna oraz pokazali możliwości taktyczne posiadanego sprzętu medycznego jak i ratowniczo gaśniczego. Każdy kto marzył o tym by zostać strażakiem mógł nim zostać choć przez chwilę.

Dla kogo zawody ratownictwa medycznego !

Zawody ratownictwa medycznego  zostały rozegrane wśród załóg reprezentujące zakłady produkcyjne Philips z całej Polski.
Organizacja zawodów.
Nieodzownym elementem każdych zawodów jest rywalizacja, dlatego drużyny miały do pokonania konkurencje ratownicze jak i sprawnościowe. Za każdą konkurencję uczestnicy otrzymywali punkty które decydowały o zwycięstwie w zawodach medycznych.

Wypadek drogowy

W pierwszej konkurencji uczestnicy zawodów medycznych rywalizowali podczas udzielania pomocy ofiarom wypadków samochodowych. Najważniejsze to zachować priorytet udzielania pierwszej pomocy.

Komora dymowa

W dalszej części zawodów medycznych drużyny musiały znaleźć wyjście z zadymionego pomieszczenia. Dodatkowo drużyny dostały do wykonania zadania wewnątrz komory na czas. Ćwiczenie pokazuje jak z pozoru proste zadanie w sytuacji stresowej, staję się czasem niemożliwe do wykonania lub o dużej trudności ( ćwiczenie wykonywane w warunkach zadymienia)

Sprawności !!

Podczas zawodów nie może zabraknąć elementów team buildingu, pamiętajmy że ratownictwo to zadania zespołowe. Sprawności wymagały od uczestników działań drużynowych oraz kondycyjnych.
• Każdy z członków drużyny musiał przejść po linie nie dotykając ziemi. Zadanie z pozoru proste!
• Otoczenie jezior a więc na zawodach medycznych nie mogło zabraknąć zadań z ratownictwa wodnego. Jednym z nich było uratować tonącą osobę rzucając jej koło ratunkowe. Należało się wykazać umiejętnościami rzucania kołem ratunkowym oraz odpowiednią techniką.
• Drużyny w dalszej części zawodów medycznych przeprawiały się łodzią wiosłową miedzy pomostom kolejny raz należało się wykazać współpracą drużynową.

BLS i AED

Podczas zawodów medycznych nie mogło zabraknąć podstawowych zasad ratowania życia z zastosowaniem AED. Sędziowie na tym stanowisku oceniali najmniejsze szczegóły, ale zwodnicy byli świetnie przygotowani.

Opatrywanie ran urazowych

Podczas realnego zdarzenia priorytet wyboru ran morze decydować o tym czy poszkodowany przeżyje wypadek. Na zawodach medycznych priorytet i sposób wykonania opatrunków i rękoczynów na szczęście decydował tylko o zwycięstwie.

Jak zespół to dźwigamy razem.

Przez cały czas zawodów medycznych uczestnikom towarzyszył fantom ewakuacyjny unieruchomiony na noszach typu deska. Utrudniał on im zadania lecz należy pamiętać że udzielanie pomocy to ciężka praca. A zawody medyczne to doskonała okazja aby sprawdzić umiejętności pracowników. Zawody są również sprawdzianem dla samych zawodników którzy mogą wykorzystać zdobywaną wiedzę podczas szkoleń z pierwszej pomocy.
Ty też jesteś zainteresowany zorganizowaniem zawodów medycznych dla swoich pracowników skontaktuj się z nami. Pomożemy ci zorganizować zawody medyczne, zorganizujemy dla twojej firmy szkolenia z pierwszej pomocy.

 

Kontakt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *